Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2000 Náchodsko - cyklovíkend č. 5 - klikni zde

1. plakát

1. plakát

2. úvod

2. úvod

3. - 1den

3. - 1den

4. - 2.den

4. - 2.den

5.- 2den b

5.- 2den b

6.- 3.den

6.- 3.den

7.- 3.den b

7.- 3.den b

8. - závěr

8. - závěr

9.mapa 1den

9.mapa 1den

10. mapa b

10. mapa b

11 - mapa 3den

11 - mapa 3den


podrobný popis tratí

1.den-
Ostaš,Broumovské vrchy,Machov,Náchod
2.den - Červený Kostelec, Ratibořice, Česká Skalice
3.den - Pevnost Dobrošov, Peklo, Nové Město n/M.,

1.den- Vyjeli jsme z Ostravy 0.26hod a přestupovali jsme v Chocni, kde jsme měli hodinu čas. Přestoupili jsme a jeli do Teplic nad Metují,kde jsme byli v osm hodin. Okamžitě z nádraží jsme začali stoupat po žluté značce ke skalnímu městu Ostaš. Asi po 5 km jsme dorazili na místo a šli se podívat do skal. Po hodince prohlížení jsme vyrazili do Broumovských vrchů. Cesta vedle pořádně vzhůru,ale po silnici jsme to jakš takš zvládli. Přijeli jsme k místu Hvězda a od tamtud jsme se vydali už terénem po vrcholcích Broumovských vrchů. Cesta vedla podel skalních bloků, ale byla až na vyjímky sjízdná. Tam si jeden z nás přetrhl řetěz (já),a musel jsem sjet do Police nad Metují do servisu. Ostatní zatím přejeli zbytek Broumovských vrchů až po Machovský Kříž a dolů do Police kde jsme pojedli (28 km). Začalo pršet a vlastně už pršelo pořád. Snažili jsme se postupně postupovat chvilkama vpřed ,ale jakmile do deště začala být pořádná zima, rozhodli jsme se co nejdříve dojet do Náchoda. Přejeli jsme Hronov a po hlavní cestě za vytrvalého deště jsme ujeli co nejdříve asi 12 km. Vyzvedli jsme si věci na nádraží a jeli se ubytovat asi dva km do ubytovny. Nocleh za 60kč stál za to. Na vojenských palandách a v deset prý spát. Po převleku z mokrých věci jsme vyrazili na večeři a na pivo. Když jsme se vrátili, čekalo na nás překvapení . Všechno bylo zamčené, a tak jsme se dostávali do ubytovny kuchyňským okýnkem 40x40 cm a pro někoho to byl zažítek. Andy říkal ,že bude vykládat vnukům jak lezl v padesáti letech okýnkem do ubytovny aby se mohl vyspat.


2.den- Ráno jsme se pustili do kopce kolem Náchodského zámku a sotva jsme vyšlapali kopec začalo pršet. Pomalu jsme jeli po zapomenuté cestě do Červeného Kostelce (10km). Tam jsme se na chvíli schovali před deštěm do hospody, ale když nepřestávalo tak jsme po hodině vyrazili dál. Přejeli jsme přes koleje  a polní cestou jsme rychle sjeli do údolí řeky Úpy do Slatiny. Teď jsme jeli podél řeky po jinak jistě parádní cyklostezce, ale my jsme museli dávat neustále pozor jak byla cesta rozbahněná. Aspoň jsme jeli většinou pod stromy a tak ten déšť tady tolik nevadil. Tak jsme dojeli až do Ratibořic (25km) k zámku. Na prohlídku jsme nešli,protože z nás cůrkem tekla voda s bahnem. Dojeli jsme 5 km do Skalice kde jsme šli na oběd a na štěstí už skoro nepršelo. I když jsme původně byli rozhodnutí,že pojedeme co nejdříve na ubytovnu, tak jsme vyrazili kolem přehrady Rozkoš přes Šonov a Václavice a Brazec. Tak jsme dorazili do Náchoda o 10 km úspornější trasou špinaví, mokří, zmožení. Večer se porvé chtělo v hospodě většině spát. (to tu ještě nebylo)


3.den- ráno jsme si jeli na nádraží poslat věci domů a vydali se směr pevnost Dobrošov.  Ihned začala cesta stoupat prudce do kopce a nepřestala až po 5 km. Tam jsme se počkali na ostatní v hospůdce. Majitel hospody , když zjistil kde jdeme řekl,že do pevnosti nemusíme , že nám ušetří peníze. Prý je tam jen beton,schody dolů,beton,chodba,beton,schody nahoru,beton, chodba a ven.Andy měl padesátku a všem poručil po půlce (ani bych neměl psát,že se to zvrhlo) všichni mu to chtěli vrátit. Když jsme vyšli z hospody to byla málem smrt. Našli jsme cestu aby jsme nejeli nikde po silnici (to by bylo na kriminál). Sjeli jsme po červené značce velkým klesáním do Pekla k řece Metuji kde jsme si dali polívku. Teď jsme podél řeky po fajné hlíněné cestě dojeli do Nového Města nad Metují až k zámku (16km). Prohlídli si zámek z venku, projeli si zahradu a vyjeli na nádraží asi 2 km. dalekého.Přes Choceň jsme zase jeli domů. Tento den byl vyjímečný a neberte si z něho příklad. Ale padesátka je jednou za život.


.
07.04.2013 20:15:06
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one