Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2001 Posázaví - cyklovíkend č.6 - klikni zde

1 plakát

1 plakát

2. -1 den

2. -1 den

3. -1den b

3. -1den b

4. - 2den

4. - 2den

5. -3.den

5. -3.den

6. - závěr

6. - závěr

7.- 1den mapa a

7.- 1den mapa a

8.- mapa 1den b

8.- mapa 1den b

9. - 2den mapy

9. - 2den mapy

10.- 3den mapy

10.- 3den mapy


podrobný popis tratí:

1.den-
z Ledče přes Zruč, Český Šternberk do Sázavy,
2.den- Benešov, Konopiště, Čerčany a Hrušov
3.den- Soběhrady, Zbořený Kostelec,Jílové u Prahy1.den- Sraz jsme si dali ve Svinově " U Šimka " v celkovém počtu  12 účastníků. Jeli jsme nočním vlakem v 0.30 hod.do Kolína. Zničení jsme přijeli do Kolína,kde jsme čekali hodinu na vlak do Ledče nad Sázavou. Vyjeli jsme po červené značce podél Sázavy do Chřenovic. Domnívali jsme se že pojedeme podél řeky,ale vodu jsme viděli jen občas. Cesta vedla neustále nahoru a dolů při každém ohybu řeky, a ohyby byli vlastně pořád. Po 15 km jsme toho měli plné zuby. Ze Zruče jsme jeli po silnici asi 10km do Kácova a potom jsme raději vyjeli od řeky na kopec do Tichonic. Dále jsme pokračovali po vrstevnici až na hrad Český Šternberk. Tam jsme zjistili,že někteří jsou hodně pozadu a tak jsme šli na prohlídku hradu. Z Českého Šternberku jsme už všichni podél Sázavy přijeli do Rataje nad Sázavou,kde jsme si konečně dali pivko. Dále jsme pokračovali pěšinou podél řeky do Sázavy, kde jsme byli ubytováni.  Ubytování bylo v Sokolu a odpovídalo ceně -60kč. Dva pokoje po desíti. V Sázavě měli pivo Ferdinant, - strašně sladké pivo !!!! Nic pro nás. Co dělet,když tam jiné nebylo.


2.den- Ráno jsme vyjeli ze Sázavy po silnici ihned do kopce. Podjeli jsme dálnici D1 u obce Ostředek (10km) a zase stoupali až  na Krásnou horu. Dále jsme přes Soběhrdy dojeli celkem v kuse bez zastávky do Benešova.(28.5 km). V Benešově jsme si dali oběd a poté  se jeli podívat na zámek Konopiště. Tam se konala velkolepá svatba přes 100 lidí a my se rozhodovali jestli se nám tam podaří vetřít jako přátele nevěsty. Ale měli tam i ochranku, tak jsme to vzdali.  Z Konopiště nás čekalo asi 10 km po silnici 1 třídy, ale v odstavném pruhu jsme to stihli skoro patnáct minut (jelo se pořád 35 km/hod.) V obci Mrač jsme sjeli na vedlejšku a všichni se počkali až se sjedem. Dojeli jsme do Čerčan a konečně jsme měli nějakou závadu na kole. Mirkovi K. praskla oska na kole. Nejbližší opravna naštěstí 5 km a tak byl důvod na zastávku na pivko. Né všem ale dsítka Benešov chutnala a někteří jeli hledat jinou hospodu. Po opravě kola  jsme vyjeli přes Čtyřkoly kde jsme přešli na lesní pěšinu a kola tlačili do kopce asi 2 km. Vyšli jsme z lesa na cestu a dojeli do Senohrab, kde jsme si na nádraží vyzvedli věci. Ještě jsme sjeli do části Hrušov kde byl hotel s chatkami z dob již asi zašlé slávy. I když jsme spali v chatkách šli jsme se okoupat do hotelu. Večer jsme šli na pivo a poprvé jsem pil pivo Lobkowic a musím říct,že mi dost chutnalo ( poprvé za dva dny v tomto kraji) Ještě tam měli polotmavý Démon a tak jsme se poctivě rozdělili na dva stejné tábory.


3.den-Ráno jsme si zase poslali věci,teď už domů a vyjeli jsme na Pyšely po silnici. Z Pyšel jsme  sjeli k řece Sázavě a vydali se podel ní směr Zbořený Kostelec. Konečně to byla cesta podél vody jak má být. Pěkná rovná stezka, pěkná příroda, ale na hrad Zb.Kostelec(12km) jsme se pak stejně museli vyškrábat po svých. Trochu jsme se tam porozhlídli a pokochali pěkným výhledem a vyrazili dál. Dál jsme projeli Týncem nad Sázavou(16km) a pořád kolem vody přes Krhanice a Kamenný Přívoz. Už bylo dávno po čase na oběd ale my jsme se rozhodli, že dojedeme až do Jílového a tam   že si pošlem kola domů a dáme jídlo. To jsme nečekali,že poslat 15 kol bude výpravčí trvat hodinu a půl. Dělala to prý poprvé. Někteří stihli oběd poslední už je n klobásu. Přijeli jsme do Prahy a nakoupili jen svačiny a nasedli na Ostravana a v osm večer jsme byli v Ostravě.
07.04.2013 20:35:16
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one