Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2002 Český Kras - cyklovíkend č.7 - klikni zde

1.plakát

1.plakát

2. -1den

2. -1den

3.- 1den b

3.- 1den b

4. - 2den

4. - 2den

5. -  3den

5. - 3den

6. závěr

6. závěr

7.- mapa 1den

7.- mapa 1den

8.- mapa 2.den

8.- mapa 2.den

9.-mapa 3den

9.-mapa 3den


podrobný popis tratí:

1.den- hrad Krakovec, Skryje, hrad Žebrák, Komárov,
2.den- Neumětely, Koněprusy, Sv.Ján pod Skalou, Srbsko,
3.den- Karlštejn, Amerika, Ořech, Praha Smíchov

1.den- Ráno jsme se sešli všichni v Rakovníku kromě dvou, co už vyjeli na před hodinou napřed. Takže nás bylo celkem šestnáct. Vyjeli jsme po červené značce přes Petrovice na hrad Krakovec. Týden předtím v kuse pršelo takže cesty byly pořádně promáčené a zabahněné. Na hradě jsme hodili oko a potom se rozhodli, že pojedem 10km podle potoka směr Berounka. Bylo to zábavné, potok jsme brodili asi desetkrát,a sázeli se kdo to projede kolmo. Jen jeden brod zvládl Mirda Křížů jako jediný, sice po pás ve vodě, ale nevzdal to. Špinaví a mokří jsme dojeli k mostu přes Berounku a ihned jsme začali stoupat do kopce do Hradiště. Stoupák to byl pořádný asi 10km dlouhý a taky jsme se u něho všichni roztáhli. Když jsme vyjeli až na Velký vrch, cesta začala prudce klesat. Do Žebráku to mělo být pořád dolů a tak naše pětičlenná skupina se divila, že jsme o 4km nalevo v jiné vesnici. Zavolali jsme tedy ostatním,že přijedeme později,ale oni nám řekli ,že na stejném rozcestí jako my taky špatně zahnuli a jsou asi 8km napravo. Žebrák jsme tedy vynechali a zajeli do Hořovic nakoupit. Potom jsme zajeli do Komárova kde ,ale zdechl pes. Pivo nám nechutnalo a jiná hospoda tam nebyla,tak jsme šli brzo spát.


2.den- Z Komárova jsme uháněli jako Šemík k Neumětelům 15km,kde jsme hledali jeho pomník,ale našli jsme místo toho prima hospůdku. Dali jsme si pivko a vyrazili přes kopec směr Koněpruské jeskyně. Byl to asi 3km dlouhý kopec a proti předchozímu dni to byla brnkačka.  Prohlídli jsme si jeskyně a potom vyrazili přes slavný Tetín do Berouna na oběd. V Berouně jsme se dost zdrželi než jsme všichni pojedli a proto jsme z ostra vyrazili směr Svatý Ján pod Skalu. Někteří tempo nezvládli a když viděli ten stoupák,tak raději počkali dole na ostatní. V poklidu jsme potom dojeli do Srbska kde jsme se ubytovali. Ubytování bylo za tu cenu co jsme platili nejlepší co jsme kde spali. Jen desítka večer trochu některým kazila náladu. I když, když nic jiného není.


3.den- Ráno nás probudila kosa!! Začalo poprchávat a teplota klesla proti předchozím dnům z 25 na 12 stupňů C. Vydali jsme se do kopce kolem hradu Karlštejn do Mořiny (5km do kopce), kde je lom Amerika. Pohled to byl krásný, ale v té zimě se dlouho koukat nedalo. Někteří se zdrželi na hradě a proto jsme se domluvili, že si dáme sraz až v Praze. Tak jsme po etapách projeli Chýnice, Ořech a v Praze Řeporyjích jsme se počkali. Začalo pořádně pršet a Prokopské údolí jsme vůbec nenašli. Najednou jsme se ocitli na sídlišti Butovice, potom Jinolice a úplně promočeni za stálého slíváku jsme dojeli až do Prahy Smíchov odkud jsme poslali kola domů. Samozřejmě hned na to přestalo pršet. My jsme měli ještě přes hodinu čas a tak jsme šli cyklovíkend trochu zapít do pražské hospůdky.
.

07.04.2013 20:56:17
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one