Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2003 České Švýcarsko - cyklovíkend č.8 - klikni zde

1.- plakát

1.- plakát

2. úvod

2. úvod

3. - 1den

3. - 1den

4.- 1den b

4.- 1den b

5.- 2den

5.- 2den

6. - 2den b

6. - 2den b

7,- 3den

7,- 3den

8.- mapa 1den

8.- mapa 1den

9.- mapa 2den

9.- mapa 2den

10.- mapa 3den

10.- mapa 3den


podrobný popis tratí:

1.-den Z Děčína,Pravčická brána,Falknštejn do Chřibské.
2.-den Na Tokáni,Kyjovské údolí a Kyjovské hrad a zpět.
3.-den Z Liberce,hrad Frýdštejn,Pantheon a Malá Skála.

1.den - Všichni jsme vystoupili v Děčíně a odtud se vydali  po silnici na  hraniční přechod do Hřenska. Jaké bylo naše překvapení,když nám řekli ,že přechod je v rekonstrukci a nemůžeme projet. Tak jsme se otočili a  vydali se jen po české straně. Vydrápali jsme se na Pravčickou skálu   a potom dále na její menší sestru (Malá Pravčická skála). Terén byl písčitý ale zvládli jsme to chvíli na kole a chvílemi pěšky. Byli tam krásné výhledy a taky jsme si prolezli skalní hrady Falknštejn a Šaunštejn. Potom jsme dorazili do obce Vysoká Lípa, odkud vedli k Dolskému mlýnu schody do pekla (asi 1000 schodů dolů k potoku)  No asi po hodině jsme to zvládli a byli jsme u potoka. Jenže dále jsme podle potoka postupovali  po žebřících a vytesaných schodech ve skále a tak jsme si museli často pomáhat.  Cesta naštěstí byla krátká a my se po chvíli objevili v civilizaci v Jetřichovicích. Z Jetřichovic jsme přejeli jeden kopec o sjeli jsme do Chřibské kde jsme se počkali na náměstí a dali si vytoužené pivko. Březňák 10% Br no to byl jed. Teď už jsme vystoupali jen pořádný kopec na nádraží - 3km ,ale v závěru dost drsný. Večer nás čekalo pivko - hádejte jaké. No tak se poprvé pili mozky celý večer.


2.den - Ráno jsme sjeli do vesnice Chřibská na snídani do obchodu.

 A odtud už zamířili do skal na chatu na Tokáni 12km,kde jsme si dali pivo a prodiskutovali kam dál. Nakonec jsme se dohodli a jeli zakázanou cestou pro cyklisty směr hranice. Cesta byla nádherná, pořát z kopce,všude krásné skály, příroda, pěkná cesta až jsme přijeli k bodu odkud nic nevedlo dál. Vlastně vedlo-pěšina. Vzhůru do kopce převíšení asi 500 metrů smrtící svah a nahoře dvacet minut odpočinek.
  Byl to pořádný zabírák, ale dál jsme v klidu dojeli na přechod.  Odtud vedla asfaltka nádherným Kyjovským údolím jak z pohádky směr Kyjov. Po cestě jsme si vylezli na Kyjovský hrad po skalách a žebřících a udělali pár fotek.Tak jsme se zase unavili a udělali si žízeň. Proto jsme byli rádi, že jsme dojeli do Kyjova, kde nás čekala milá hospůdka a kde jsme si dali gáblík a pivko. Z Kyjova jsme raději vyrazili přes Dubici do Rybniště a když nám chyběly asi 3 km. přejížděli jsme křižovatku kde byl ukazatel Chřibská . Cesta vedla prudce dolů a tak všichni co byli ve předu jeli směr Chřibská, ale vesnice. Kdežto na nádraží ,kde jsme byli ubytování se jelo do kopce.  akže když to zjistili po 3km z kopce, museli zase vyšlapat 3km do kopce. Večer se samozřejmě hledal viník, což u piva bylo docela příjemné.Samozřejmě se nenašel.


3.den-Ráno jme sedli na vlak a přes Vansdorf se převezli do Liberce. Tam jsme nasedli na oře a po výpadovce jeli asi 15km hnusnou cestou proti větru a s velkou frekfencí aut do Hodkovic nad Popelkou. Tam jsme si všichni oddechli,když jsme opustili výpadovku a dále se ubírali po vedlejšce směr Frydštejn. I když cesta stoupala v pohodě jsme po 10km dojeli před hrad.
  Počkali jsme se a hrad si společně  prohlédli zevnitř. Z Frýdštejnu jsme po skalách prošli vedle kola asi 5km na další zříceninu Pantheon  na Malé skále. Opět jsme udělali zastávku na prohlídku ,ale již kratší. Z hradu jsme jen sjeli do Malé skály a našli pěknou hospůdku U přívozu na oběd a pivo. Čepovali Svijanskou 13% jak křen.  Jenže při venkovním vedru asi 30 stupňů -  no bylo dobře ,že už jsme nikde nejeli. Vlastně 1km na nádraží. Cesta do Pardubic byla úmorná, vedro šílené a většina usla. Z Pardubic už to bylo lepší a do Svinova jsme dojeli v devět večer.

.
07.04.2013 21:28:58
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one