Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2004 Moravský Kras - cyklovíkend č.9 - klikni zde

1.-úvod

1.-úvod

2. - 1.den

2. - 1.den

3.- 1.den b

3.- 1.den b

4,- 2den

4,- 2den

5.- 2den b

5.- 2den b

6.- 3den

6.- 3den

7.- mapa 1den

7.- mapa 1den

8.- mapa 2.den

8.- mapa 2.den

9.- mapa 3.den

9.- mapa 3.den


podrobný popis tratí


1.den - Z Boskovic přes Lysici a Černou horu do Jedovnic
2.den - Sloup, Macocha , Adamov a Rudický propad
3.den - Z Jedovnic přes Račice,Drnovice do Vyškova


1.den - Ráno jsme si dali sraz v Skalici nad Svitavou kde nás již čekal pětičlenný předvoj. Vyjeli jsme do Boskovic a po projetí městem jsme vystoupali k hradu. I když měl být hrad otevřený bylo zamčeno. Po dlouhém bouchání nám někdo otevřel a řekl,že průvodci měli těžkou noc a nikdo není schopen vstanout. Jejich chyba a tak jsme jeli dále po terenní stezce do Obce Rapotína. Cesta byla o držku,ale nikdo se nezranil. Dále jsme pokračovali k zámku Lysice,který jsme okoukli jen z venku. Hlavní cíl byla další zastávka na kterou se nejvíc těšil Mirek kříž spolu s oběma Kalousky a hlavně Hrubý-pivovar Černá Hora(24km).  Tam nás dojela i poslední čtyřčlenná skupina ,která jela o vlak později. Jenže pivo bylo pro nás z pivního kraje zklamáním. Tak jsme po chvíli vyrazili dále přes Rájec- Jestřebí do Blanska(35km) ,kde jsme si vyzvedli věci na nádraží. Z Blanska jsme se dali doprava do Moravského Krasu. Cesta vedla do kopce a celé tři kilometry kolem nás jezdili neustále nákladní auta - no hnus pánové. Když náklaďáky skončili tak cesta začala stoupat a i s osobními auty to bylo velice nepříjemné. V poslední vesnici jsme si dali pivo a vydali se zdolat poslední kopec do Jedovnic.(45km) Ten kopec byl asi 10km dlouhý bez přerušení a tak se naše skupina dost roztrhala a tak byl čas se v hospodě počkat. Když jsme byli všichni,tak jsme se jeli ubytovat do kempu asi dva km. Po večeři a očistci jsme vyrazili do Jedovnic. Většině se nechtělo pěšky, tak jeli na kole, o to to měli zpátky těžší.


2.den -   Ráno jsme vyrazili směr Vilémovice k horní chatě Macochy. Prohlídli jsme si propast jak vypadá z vrchu a potom pomalu vyrazili do Ostrova u Macochy kde se k nám připojil poslední člen výletu, Monika. Dále jsme pokračovali do Holštejna, kde jsme se chtěli kouknout na místní zříceninu. Zřícenina byla asi zřícená důkladně, protože jsme ji nenašli a proto jsme pokračovali terénem do Sloupu(12km) kde jsme se zase počkali. Tady se podařilo Tomášovi Hromadovi zacvaknout si zámkem kolo před hospodou a přitom nechat klíč od zámku v kempu. Ještě ,že před hospodou zrovna byli hasiči,a půjčili nám pákovky. Chudák zámek. Měli jsme objednanou exkursi do Macochy po Punkvě,
tak jsme museli vyrazit dále.Po projížďce na lodíčkách jsme se vydali do Blanska a odtud podél Svitavy do Adamova. Při odbočce z hlavní cesty na stezku do Adamova půlka lidí přehlédla odbočku a pokračovala rovně. Zjistili to až po vyšlapání 3km kopce.Po sjezdu už odbočku všichni viděli. V Adamově (18km) jsme si dali oběd, ale obsluha zaostávala a oběd trval dvě hodiny. Potom jsme se vydali údolím do kopce do vesnice Křtiny(38km),kde byli nějaké slavnosti. Tak jsme si tam dali rozchod na hodinu,aby si každý dělal co chce. Slavnosti byly velké,hrála muzika,klobásy voněli, pivo teklo proudem a nikomu se už moc dál nechtělo. Proto jsme všechny posháněli a vydali se do Rudic na Rudické propadání (44km).  Udělali jsme pár fotek a důkladně to tam prolezli. Z Rudic už jsme přes kopec dojeli do Jedovnic,kde jsme měli večeři, na kterou nikdo neměl po těch hodech chuť. Večer jsme opět projednali uplynulý den v Jedovnicích.


3.den -  Ráno jsme se sbalili a vyrazili jsme podél přehrady Olšovec lesní cestou směr Vyškov. Cesta byla vyloženě lesní a vedla neustále z kopce,takže milovníci horských kol si užívali své,ale i s cestovními koly to šlo sjíždět v pohodě. Jediný Hrubý neustále remcal, že je to hrozná cesta a snažil se všechny přesvědčit, že se jim cesta vlastně nelíbí a že se to autorovi trasy jen bojí říct. Asi po (15km) jsme dorazili na silnici a Hrubý se začal usmívat. Po pěti km jsme sjeli do Račice kde jsme si dali v pěkné hospůdce pivko.
  Z Račice jsme sjeli 5km do Drnovic a odtud už po hlavní 5km do Vyškova. Tam jsme ukončili akci v nádražní restauraci ,kde jsme vyčkali skoro hodinku na vlak do Ostravy..
07.04.2013 21:42:00
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one