Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2005 Český Ráj - cyklovíkend č.10 - klikni zde

1.-plakát

1.-plakát

2, - úvod

2, - úvod

3,- 1den

3,- 1den

4. - 1den b

4. - 1den b

5. - 2den

5. - 2den

6.- 3den

6.- 3den

7. - 4den

7. - 4den

8.- mapa 1

8.- mapa 1

9.- mapa 2

9.- mapa 2


podrobný popis tratí

1.den - Ze Sobotky,přes Valečov,Drábské světničky a Kost
2.den - Trosky,Hrubá Skála a Valdštejn a zpět do Sobotky
3.den - zřícenina Pařez, Jíčín, Jinolické rybníky a Prachov
4.den - přes Jíčín  a Kunětickou horu do Pardubic 1.den - Všichni jsme se sešli ve vlaku do Sobotky. Většina jela od 
 Kolína  a 6 lidí přistoupilo v Poděbradech (už tu byli o den dříve). Vystoupili jsme v Sobotce a šli se podívat na zámeček Humprecht. Po prohlédnutí jsme se šli ubytovat do kempu na koupaliště. Po  vybalení jsme vyjeli hned do Českého ráje směr Komárovský rybník. Cesta byla písčitá,ale romantická. Od rybníka jsme začali stoupat mezi skalami až na zříceninu Valečov. Je to krásná dominanta Českého ráje
zde a my si nemohli prohlídku nechat ujít stejně jako velké množství fotek.  Z Valečova jsme jeli na Drábské světničky  a potom už spíše šli a později scházeli i žebříky . To  už kolega Hrubý nevydržel a raději hlídal kola (jako kdyby je někdo mohl ukrást po těch žebřících). Škoda jeho, Drábské světničky byly perfektní a prolézání nám zabralo hodinu. zde To už jsme měli za sebou 21km a vydali jsme se nejkratší cestou do Příhraz - CHYBA!!  Zase žebříky ,řetězy a schody a i když dolů museli jsme si někdy i tři pomáhat s jedním kolem. zde Zdárně jsme se ale  po 4km dostali dolů. Potom jsme se pustili podél potoka  Zehrov 2km a zatočili doleva vzhůru do lesů směr hrad Kost. Z rozcestí Kozlov jsme sjeli k hradu Kost a po vnější obhlídce jsme se pustili po modré značce malebným údolím vzhůru do ještě malebnější vísky Vesec u Sobotky. Čekání na opozdilce jsme využili kocháním se vesničky ,která připomínali skansen lidové architektury. Potom jsme už jen sjeli dolů z kopce do kempu.  Po koupeli jsme se vydali prodiskutovat  den do Sobotky asi 1km V první hospodě nám zakázali hrát karty ,tak jsme šli do jiné a lepší. Jejich škoda ,jako by nevěděli, že my umíme diskutovat dlouho.


2.den -  Ráno jsme vyjeli po cestě přes Sobotku směr Mladějov. Po 4 km  jsme odbočili na polní cestu která vedla do údolí přes trať až k Dolnímu Mlýnu. Z Dolního Mlýnu jsme začali prudce stoupat do Troskovic.  Kopec nás donutil slézt z kol a taky v tom vedru byli všichni vděční ,že nás tam čekalo občerstvení. Potom jsme vylezli na hrad a udělali prohlídku.
  Z Trosek to byl neskutečný sešup dolů k rybníku Vidlák a od něj okamžitě 4km výšlap do pořádného kopce na Hrubou Skálu.(21km)  Na Hrubé skále jsme si dali oběd a potom pokračovali příjemnou cestou na hrad Valdštejn. Cestou jsme se kochali výhledy po okolí a skalách.  Na hrad Valdštejn šla jenom asi půlka,ostatní čekali venku u občerstvení. Z Valdštejnu  jsme se museli vrátit 3km stejnou cestou a potom jsme uhnuli doprava směr obec Vyskéř. Kopec to byl pořádný, ale úplně nahoře nás čekala pěkná hospůdka s chlazeným mokem (32km).Z Vyskéře nás čekal ohromný 4km sjezd na Pleskovský mlýn a taky 4 km výšlap do obce Libošovice. Musím uznat ,že výšlap byl asi o polovinu lehčí než byl ten super sjezd. Z Libošovic jsme už jen vyjeli mírný kopeček přes trať u potom jsme sjeli do kempu stejnou cestou jako včera. (asi 45 km). Večer už jsme šli na jisto do naší včerejší hospůdky,kde jsme už měli zajištěné místo.


3.den -  
Po dvou krásných dnech nás čekala zatažená obloha. Zbalili jsme si věci a vydali se na přesun směr Prachovské skály. Sotva jsme vyjeli začalo pořádně pršet. Z Mladějova jsme zatočili doprava přes Zámostí a vjeli jsme pomalu do Prachovských skal. Zastávku jsme si udělali na zřícenině Pařez (12km)
, ale v tom dešti se některým ani moc nechtělo,proto jsme se vydali dále.Objeli jsme Prachovky po silnici a dojeli do Prachova. Tam jsme se ubytovali, převlékli do suchého a vyjeli do Jíčína . Sotva jsme dojeli do Jíčína začalo strašně pršet. Byl čas oběda a nevypadalo to,že by mělo  přestat  pršet,tak jsme tuto etapu rozpustili v Jíčíně s tím,že dále je individuální program. Nás zůstala sedmičlená skupina, která se po obědě pokusila chvílemi bez deště dostat se  do Jinolic. Opravdu jednu chvíli se nám podařilo těch asi 6 km ujet jakž, takž bez průtrže. Potom jsme zajeli na Jinolické rybníky kde bylo několik posezení a tak jsme to tady taky zapíchli. Zbývalo nám se ještě dostat asi 2 km do Prachova takovým terénem po dešti zbahněném. Večer jsme si dali pouze nějaký lahváč a chvíli si zahráli karty,ale byla zima,tak jsme to brzy zabalili. Spali jsme vlastně v takové ubytovně u kraje lesa ,kde byl přes den jen takový kiosek jinak nic.


4.den -  Ráno nebylo po dešti naštěstí ani památka. Někteří jsme si  přivstali a šli se podívat na hodinku do Prachovských skal, které jsme trochu prolezli. Potom jsme sjeli do Jíčína kde jsme se rozdělili. Někteří chtěli jet přímo do Pardubic po cestě , nám se ale nelíbilo,že by jsme jeli pořád po výpadovce a tak jsme šli na vlak. Nás osm tedy jelo vlakem do Stéblové a odtud jsme se vydali na kolech na Kunětickou Horu.8km.
  Vyjeli jsme až nahoru a tak jsme si zašli na prohlídku. Potom jsme si chtěli dát pod hradem oběd, ale tam byl jen pro bohaté tak jsme jeli dále po dobré cyklostezce podél Labe až do Pardubic. Prohlídli jsme si staré Pardubice, zámek náměstí a Zelenou bránu a potom jsme si zašli  na bohatý pozdní oběd. Na nádraží jsme se zase všichni sešli a jeli domů společně..
07.04.2013 21:57:55
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one