Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2006 Vidnavsko-Osoblažsko - cyklovíkend č11- klikni zde

1. plakát

1. plakát

 2. - úvod

2. - úvod

3.- 1den

3.- 1den

4. - 1den b

4. - 1den b

5, - 2den

5, - 2den

6. -  3den

6. - 3den

7. - závěr

7. - závěr

8. - mapa 1den

8. - mapa 1den

9.- mapa 1-2 de

9.- mapa 1-2 de

10,- mapa 2den

10,- mapa 2den

11. -mapa 3den

11. -mapa 3den


podrobný popis tratí

1- den  Z Javorníku přes Rychleby, Kaltenštejn do Vidnavy
2- den  Přes Glucholazy, Dívčí Hrady do Bohušova
3- den  Slezské Rudoltice, Město Albrechtice a do Krnova1 den -  Z Opavy jsme si museli objednat vagón navíc do Jeseníku, jinak by jsme tam kola nikdy nedostali. Naštěstí také z Lipové nám vyhověli a do Javorníku jsme dojeli všichni. Z nádraží jsme vyjeli na zámek, který jsme si prohlédli. Když jsme vyšli ven  tak pršelo,ale naštěstí jen mírně.Jak jsme vyjeli, naštěstí přestalo. Cesta vedla vzhůru do lesa směrem na hrad, ale naštěstí šla vyjet a brzo jsme přijeli na zříceninu Rychleby. Ta byla celkem zachovalá a tak  jsme si ji prohlédli a udělali pár fotek. Z hradu jsme sjeli prudkou pěšinou asi 500 metrů na cestu po které jsme sjeli rychle na hlavní silnici.Přejeli jsme po hlavní jednu vesnici a ve Vlčici jsme uhli na vedlejší do Žulové přes Kobylou (32km) V Žulové jsme pojedli a vydali se na druhou zříceninu Kaltenštejn. Tam už zbyla jen válcová věž a pár kamenů. Z hradu jsme sjeli do  Červené vody kde jsme měli dilema kam dále. Nakonec jsme se rozdělili, první půlka jela terénem přes mísečky a druhá půlka Starou vodu. Do Vidnavy jsme přijeli skoro společně. Taky už nás tam čekali naše věci které vezl motorizovaný doprovod škoda 120 s vozíkem.Ubytovali jsme se na náměstí a vyrazili na občerstvení. Ve Vidnavě to docela žilo a tak se šlo spát později.


2. den - Ráno jsme vyrazili do Mikulovic všichni dohromady, jenže v Mikulovicích už čtyři chyběli. I když sledovali ukazatele najednou po projetí nějakého statku se octli v Polsku (já byl mezi nima). Po prozkoumání mapy jsme zjistili,že jsme vlastně skoro v Glucholazech, Tak jsme dali echo ,že počkáme na náměstí a po projítí staré zrezivělé závory jsme překročili hranici na černo. Jaké bylo překvapení,když na náměstí několik cyklistů chybělo. Dva si zapomněli pasy ve věcích co poslali autem a jeli přes  Zlatá Hory . Tři to vzdali a jeli lehkou cestou přes Jindřichov a mi se ztratila v Polsku Monika. Většina vyjela tedy podle plánu Polskou stranou na přechod ve Vysoké a já po nalezení Moniky jsem s ní uháněl taky přes Jindřichov po České straně. Ve Vysoké jsme se všichni sešli a taky jsme zde poobědvali. Potom jsme vyrazili  do Dívčích Hradů
  a potom podle říčky Osoblažky do Bohušova. Ubytovali jsme se v chatkách u rybníka a potom vyrazili do jediné restaurace na osvěžení. Musel jsem přetrpět desítku no aspoň Radegastovou. Tady jsme žili asi jen my.


3.den - Ráno jsme šli na snídani do místní jídelny. Někteří už byli po snídani,když začali dávat druhý chod. Nejvíc na tom vydělal náš řidič který šel na snídani poslední a tak ho čekal vaječný den (zbylo na něho asi 20 vajec). Potom jsme vyrazili do Slezských Rudoltic a odtud po území nikoho k Polským hranicím. Podél hranic asi 4km po kamenité cestě jsme dojeli k polorozpadlému kostelu Pelhřimovy,který jsme prolezli. Vesnice zůstala na Polském území a kostel na našem, tím byl jeho osud zpečetěn. Cesta začala stoupat a po těch kamenech byla tak tak sjízdná.  Asi po dvou km začala cesta ještě více stoupat a naštěstí se začala aspoň trochu zkvalitňovat. Za chvíli jsme vyjeli do vesnice Piskořov
  kde jsme počkali na opozdilce. Po té nepříjemné cestě to trvalo dost dlouho. Z vesnice jsme stoupali ještě skoro 2km přes sedlo Pěnkavčí vrch a potom jsme 4km z kopce sjížděli do Města Albrechtic na oběd. Restaurace nás obsloužila dle možností ,ale i tak to trvalo skoro 2 hodiny. Z Albrechtic jsme se vydali po cyklostezce podél hranic přes Linhartovy, Krásnou Loučku a Chomýž do Krnova. Cyklostezka byla dobrá a bylo to  příjemných 15 km.  Celý cyklovíkend jsme oficiálně rozpustili v Krnovské nádražní restauraci.
 

.
07.04.2013 22:45:14
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one