Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2007 Súlovské skály - cyklovíkend č.12 - klikni zde

1.- plakát

1.- plakát

2. - úvod

2. - úvod

3, - 1den

3, - 1den

4. - mapka 1den

4. - mapka 1den

5. - 2den

5. - 2den

6. - mapa 2den

6. - mapa 2den

7. - 3den

7. - 3den


Podrobný popis tratí

1- den Z Žiliny přes Hričov,Roháč,Lietavu do Slnečných skal
2.-den Přes Pastúch,Vrchteplou a Súlov do Slnečných skal.
3.-den Na Strečno a kolem Žilinské přehrady do Žiliny


1.den - Ze Svinova jsme odjeli 25.5.2007 v 6.17hod a do Žiliny jsme přijeli v 8.18hod.  Celkem se nás sešlo na nádraží 25, zkontrolovali jsme kola a vyrazili po pravém břehu Váhu kolem Hričovské přehrady. Přejeli jsme hráz a přes Horní a Dolní Hričov jsme dojeli do Hričovského podhradí. Zatím to bylo 16 km pořát po rovině a byla to brnkačka. Na hrad to bylo asi 2.5km   1km to ještě tak tak jelo na kole potom se postupně slízalo a poslední kilák , to bylo peklo. Museli jsme si pomáhat jak to bylo prudké,  vždyť to bylo strašné i bez kol. Zpoceni a zničeni jsme si prolezli hrad a udělali pěkné fotky. Z hradu přes překvapení všech cesta vedla zase vzhůru a ještě navíc nám  dala za úkol přelézt pár stromů. Vyškrábali jsme se na Roháčské sedlo, kde na nás nějací turisti čuměli jak na zjevení. Nechápali jak jsme se tam mohli dostat s koloma ,když oni tam tak tak vylezli pěšky. Udělali jsme pár hezkých fotek, pokochali se výhledem a pochlebovali si,že jsme tak vysoko. Z Roháčského sedla už jsme prudce klesali lesními a potom polními cestami až do obce Podhorie, kde jsme si konečně chtěli dát pivko. Bylo to po 32 ujetých či ušlých kilometrů. Sotva prvních šest z nás dostalo pivo,tak došlo. Zabít je,- je málo. Tak jsme zajeli do Lietavy dalších 5km a tam jsme k pivu pozřeli i klobásu. Z Lietavy jsme už po rovině dojeli přes Porůbku do kempu Slnečné skály 8km. kde jsme se ubytovali. Večer jsme zakončili v místním pohostinství při pivu ,,Topffer 12% za 23,-sk


2.den -
Ráno jsme vyjeli do Rajeckých Teplic,kde jsme posnídali a zjistili,že nás je o3 méně.Dva to vzdali po páteční těžké etapě a jeden se ztratil. Přejeli jsme do obce Zbýňov 6km, projeli obcí a zase jsme sesedali z kol. Asi dva km jsme šli do kopce,ale už to bylo mírnější a v pohodě jsme to zvládli polňačkou ke Kamennému dielu.
Lesní cestou jsme přejeli sedlo Pastúch a pak sjeli prudce polní cestou se zataženými brzdy do  Súlova -Hradná.13km. Vyšlapali jsme kopec a sjeli těžkou pěšinou do obce Bodina. Tam jsme si dali pivo a čepovanou kofolu. Vyjeli jsme těžkou cestou do Vrchteplé, kde byla pěkná hospůdka -pivo Topffer za 18.-sk.Z Vrchteplé jsme zase museli pěšky 2km do kopce na sedlo. Dali jsme se cestou z kopce, trochu nebezpečnou,ale zvládnutelnou do Súlova kde jsme poobědvali gulášek.Potom jsme projeli celý Súlov a vydali se zase přes sedlo Pastůch,ale z druhé strany. Na sedle jsme se roztrhali, část jela do Rajeckých Teplic a do kempu a my jsme jeli do Lietavské Svinné kolem hradu Lietava a potom do kempu. V kempu jsme měli objednanou večeři-samozřejmě guláš.


3.den - Ráno jsme vyjeli směr Žilina do obce Turie kde se cesta začala ihned zvedat. Vyjeli jsme do obce Višňová a odtud jsme začali sjíždět až k Žilinské přehradě 11km. Potom jsme jeli podél přehrady po perfektní cyklostezce na Strečno 22km. Prohlédli jsme si hrad
  a po obědě jsme vyrazili po pravé straně přehrady směr Žilina. Část utíkala co nejdříve na nádraží a druhá část ještě jela kolem přehrady se zdržením v Žilině.42km.

.

07.04.2013 22:27:38
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one