Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2008 Prosečsko-Poličsko - cyklovíkend č.13 - klikni zde

1. - plakát

1. - plakát

2. - úvod

2. - úvod

3. - 1den

3. - 1den

4. - mapa 1den

4. - mapa 1den

5. - 2den

5. - 2den

6. - 3den

6. - 3den


Podrobný popis tratí

O.-  den Hrádek u Nechanic, Kunětická Hora
1- den Chrást, Skuteč, Košumberk, Nové Hrady,
2.-den Toulovcové Maštale, Polička, hrad Svojanov
3.-den Olešnice, hrad Pernštejn, Nedvědice

0. den Protože nás poprvé jelo tolik, že už se nevlezem do jednoho vlaku, museli jsme se rozdělit. Šest z nás jelo dokonce o jeden den dříve. Přijeli jsme z Hradce Králové do Dlouhých Dvorů vlakem.  Od tud již na kole jsme vyjeli přes Dolní Přím lesní cestou k zámku Hrádek u Nechanic 8km. Chvíli jsme poseděli a vyrazili jsme směr Hradec Králové. Projeli jsme Radíkovíce, Stěžery a Kukleny ( 18km ). Nechtěli jsme se motat v městě a tak jsme na výpadovce zatočili doprava na Pardubice. Asi 8km jsme museli jet po této nepříjemné výpadovce plné aut. Až před Opatovicemi jsme uhli doleva přes Labe do Vysoké ( 28km ). Zde jsme něco pojedli a pokračovali po vedlejškách přes Bukovinu a Dříteč na Kunětickou Horu ( 38km ). Z Kunětické Hory jsme už jeli přes Ráby k Labi a podél něj po cyklostezce až do Pardubic ( 48km ). Zde jsme měli zajištěn nocleh na nádraží .

1.den - Protože by jsme se všichni do vlaku nevešli s kolama, jeli jsme na dvě skupiny. Většina lidí přijela do stanice Uhersko, kde je čekalo mrholení. Nasedli na kola a jeli 5km přes Chroustovice a 7km do Chrastu. Druhá skupina jela z Pardubic do Prosetína, kde nasedli na kola a jeli přes Vrbatův Kostelec za deště taky do Chrástu. Zde se obě skupiny sešli, posnídali u obchodu a protože přestalo pršet, vyrazili už pospolu na páteční trasu. Vyrazili jsme po hlavní cestě asi 7km na Skuteč, ale před městem jsme uhli doprava  do Leštinky ( 22km ). Z Leštinky jsme jeli lesní cestou k lomovým jezírkům, které jsme si některé prohlédlia udělali pár fotek. Lesní cestou jsme se nakonec dostali na hlavní, po které jsme dojeli do Skutče, kde jsme si dali oběd. Ze Skutče jsme se vydali do Luže (36km ), kde jsme se chtěli kouknout na hrad Košumberk. Ten však byl otevřený pouze v sobotu a neděli a poněvač byl pátek, museli jsme jet dál. Po hlavní cestě jsme teď uháněli 10km bez zastavení k zámku Nové Hrady ( 46km ) , kde jsme se počkali a který jsme si z venku prohlédli. Nyní jsme lesní cestou přijeli k hospůdce Polanka, kde jsme si dali poslední pausu s pivkem. Od hospůdky jsme pěknou lesní cestou přijeli do obce Zderaz a kde jsme už v dálce viděli rekreační zařízení v kterém jsme spali.( 52km ) Přijeli jsme, ubytovali se a po hygieně se sešli v restauračce na zhodnocení dne.

2.den - Ráno jsme vyjeli do Zderazi, kde jsme si dali u obchodu snídani. Vydali jsme se po cyklostezce do Toulovcových Maštalí. Okolí bylo krásné, ale cesta byla po deštích dost rozbahněná. Přijeli jsme do Boru a sjížděli dlouze po bahnité cestě do Tvrziště, odkud jsme po červené značce stoupali lesem na Budislav ( 10km ). Zde jsme trochu bloudili a jeli jen tak po cyklostezce mírně do kopce, až jsme dojeli na Lubenskou Myslivnu ( 15km ). Přijeli jsme k silnici a dali se doprava do kopce kolem Lubné a Širokého dolu a i když jsme měli velkou žízeň, nebyla zde otevřená žádná hospoda ani obchod. Tak jsme se domluvili, že pojedeme až do Poličky a tam se sejdeme na náměstí. Takže stále do kopce jsme vystoupali na výpadovku, dali se doleva a po ní jsme museli 3km dojet do Poličky ( 28km ). Domluvili jsme dřívější oběd a po něm jsme dali rozchod 2hod na prohlídku města. Když jsme se sešli všichni, vyrazili jsme do kopce na Jedlovský kopec. Nebyl to prudký kopec, ale ve větru se nejelo nejlíp. Přijeli jsme do obce Jedlová, a  celou obcí jsme sjížděli na konec kde jsme zahli doleva do Dolní Jedlové. ( 40km ). Zde jsme si sedli na poslední občerstvení v hospůdce, a taky se domluvili, že každý už dojede sám. Nyní jsme posledních 9 km sjeli z kopce pod hrad, kde byla odbočka k hradu. Zde jsme odbočili doprava do brutálního kopce k hradu. Byla to asfaltka, ale všichni šli pěšky k hradu ( 50km ). Ubytovali jsme se ve vícelůžkových pokojích a po očistci jsme šli na kolena na večeři. Kolena byly obrovské a večer byl dlouhý.


3.den - Ráno bylo pro někoho krušné, ale i tak jsme po snídani vyrazili do dalšího dne. Sjeli jsme do obce Svojanov a po hlavní cestě sjížděli 5km do Hutí. Zde jsme odbočili doleva na vedlejší cestu přes Jobovou Lhotu do Kněževse. Celé 3km jsme šli pěšky a tak jsme byli rádi, že jsme v Kněževsi mohli sednout na kola a dojet mírně dokopce 4km do Olešnice ( 13km ). Zde jsme si sedli na kofolu a chvíli spočli po tom výšlapu. Z Olešnice jsme se prudkým 9km dlouhým sjezdem dostali do obce Koroužné (22km ). V Koroužné jsme narazili na hlavní cestu a doleva po ní jsme se vydali podél Svratky dolů. Projeli jsme Štěpánov a Ujčov a přijeli jsme do Nedvědice. Nyní jsme se vydali dokopce 2 km na hrad Pernštejn ( 36km ). Na hradě jme šli na prohlídku a po ní jsme něco pojedli v hradní restauraci. Z hradu už jsme jenom sjeli zpět do Nedvědic na nádraží, odkud jsme jeli přes Tišnov a Brno domů. S kolama byl problém, ale nakonec jsme to z Brna dvěma vlaky zvládli.

.
31.01.2014 14:16:58
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one