Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2011 Dačicko-Znojemsko - cyklovíkend č.16 - klikni zde

1. - plakát

1. - plakát

2. - 1den a

2. - 1den a

3. - 1den b

3. - 1den b

4. - 2den a

4. - 2den a

5. - 2den b

5. - 2den b

6. - 3den a

6. - 3den a

7. - 3 den b

7. - 3 den b

 

Popis dnů a tratí

 

0.den.- Rokštejn, Jihlava, Kostelec u Jihlavy

1.den.- Třešť, Roštejn, Telč, Dačice

2.den.- Uherčice, Freudštejn, Vranov nad Dyjí

3.den- Nový Hrádek u Lukova, Znojmo

 

0.den.- Takže nás  příjelo do Jihlavy v poledních hodinách celkem 8. Ihned jsme vyjeli podél řeky Jihlavy směr Luka nad Jihlavou10km. Dále jsme jeli podél řeky až do Přimělkova (18km). Zde jsme opustili řeku a stoupali jsme vesnicí na zříceninu Rokštejn. Vyšlapali jsme celou vesnicí a náhle jsme byli překvapeni, hrad byl dole 1km pod vesnicí. Sjeli jsme tedy k němu a celý si ho prolezli a nafotili.Z hradu jsme pokračovali podél Brtnického potoka údolíčkem asi 5km k mlýnu. Odtud jsme vytlačili kola asi 3km dokopce do vesnice Střížov těšíc se na pivo. Hospoda zde, sle byla už dávno zrušena. Ze Střížova jsme se vydali přes Valdek do Puklic ( 32km ). Vesnice byla sice větší, ale hospoda byla otevřená až k večeru. Tak jsme se rozhodli, že už dojedeme rovnou do Jihlavy kde pojíme pozdní oběd. Po 10km jsme přijeli do Jihlavy ( 42km ) , kde jsme konečně pojedli a dali si pivko. Zde jsme nasedli do vlaku, kterým jeli ti co se přijeli ubytovat na noc a společně jsme dojeli do Kostelce. Zde jsme se ubytovali v ubytovně.


1.den.- Ráno jsme za vydatného deště jeli pro poslední účastníky na nádraží do Kostelce. Přijeli jsme 8km. do Třeště úplně mokří a někteří už měli náladu na ukončení trasy. Naštěstí nebyla zima a tak jsme se rozhodli, že budeme pokračovat, ale vše po silnici. V Třešti jsme odbočili na vedlejší cestu do kopce směr na hrad Roštejn 15km.. Tady jel v dešti každý zvlášť jak mu to dovolilo jet do kopce. Na hradě už teklo i s těch co mněli pláštěnky. Nakonec zima nezima, jsme na studenou hradní prohlídku šli. Rozhodli jsme se že vynecháme zříceninu a pojedeme do Telče přímo. Každý co mohl, jel co nejrychleji po silnici na náměstí do Telče. Stále pršelo a tak se nekonala ani prohlídka města a raději se jelo do Dačice do hotelu 44km. Každý hned spěchal do teplé sprchy a rychle se převléct. Pak už v pohodě a suchu jsme zašli na večeři a pivko.2.den.- Ráno jsme se vzbudili a posnídali. Zjistili jsme, že neprší a pouze mží a tak jsme se ihned vypravili na trasu. Že by jsme jeli terénem, jsme vzdali  a raději jsme jeli po silnici do Písečné (16km). Tam nebylo nic otevřené a proto jsme se za stálého mžení vydali dále do Vratěnína, kde mněl být oběd (25km). V hospodě bylo teplo a tak se oběd prodloužil o ohřátí u teplých kamen. Když jsme vyšli po obědě před hospodu čekal nás už zase pořádný déšť. Vyjeli jsme se kouknout na zámek Uherčice, ale ten byl v rekonstrukci. Z Uherčic jsme prudce klesali do údolí Dyje do Podhradí a než jsme tam dojeli byli jsme opět durch mokří. Opakoval se včerejšek a navíc byla i větší zima. Zříceninu Freudštejn jsme okoukli jen ze spodu, protože seč tam nikomu nechtělo. Nyní jsme vyšlapali tříkilometrový kopec z údolí do Starého Petřína a tam se rozhodli, že se první ubytujeme , převlečeme a  až potom půjdeme na prohlídku zámku Vranov. Tak jsme co nejrychleji projeli Lančov do Vranova na ubytovnu Klatovka. Převlékli jsme se a šli na poslední prohlídku na zámek. Potom jsme sedli do saloonu dole na náměstí. Večer jsme šli spát po skupinkách asi kilometr do ubytovny. Noc byla spestřená tím, že již spodla hustá mlha a museli jsme hledat Pepu, který se v ní ztratil. Naštěstí se brzy našel.


3.den.- Ráno jsme pojedli a vlezli do krásného počasí. Hodili jsme batohy do auta a vyrazili pěknou cestou podél Dyje .Po 3km jsme, ale seslezli z kol, protože cesta začala stoupat a byla po deštívých dnech úplně rozblácená. Vyšlapali jsme asi dva kilometry na vrchol kopce a i když jsme šli pěšky tak jsme museli opravit defekt na kole. Teď jsme sjížděli dolů teréní cestou loukami, kde byla cesta již částečně sluníčkem vysušená až do obce Lukov. Zde jsme se zastavili na pivko a kafe.Po chvilce jsme se vydali na hrad Nový hradek, na terý se nedá dostat jinak než na kole nebo pěšky asi 4km od silnice.Hrad je v krásném přírodním prostředí s nádhernými výhledy do okolí a to mu dává s jeho dostnupnosti zvláštní romantičnost a rozhodně stojí za navštívení. Z hradu jsme jeli do obce Podmolí, kde jsme měli objednaný oběd.Na oběd jsme měli překvapení - pstruh s hranolkami. Oběd se, ale trochu protáhl a tak jsme trasu upravili na - rovnou do Znojma, protože někteří museli jet dřívějším vlakem. Ostatní se ve Znojmě ještě stihli kouknout na místní rotundu a pak už šli všichni na nádraží naložit kola. Ve čtyři nám jel vlak přes Břeclav do Svinova.


.
31.01.2014 14:32:08
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one