Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2012 Jizerské hory - cyklovíkend č.17 - klikni zde

1. plakát

1. plakát

2. - úvod

2. - úvod

3. - 1 den a

3. - 1 den a

4. - 1 den b

4. - 1 den b

5. - 2 den a

5. - 2 den a

6. - 2 den b

6. - 2 den b

7. - 3 den a

7. - 3 den a

8. - 3 den b

8. - 3 den b

Popis dnů a tratí

O.den - Malý Rohozec, Frýdštejn, Malá Skála, chata Barbora,
1.den - Slovanka, Kralovka,Josefův Dvůr, Smržovka, Tanvald
2.den - Jizerka, Smědava, Na Knajpě,Souš, Bukovec, Harrachov,

3.den - Vysoké n.J. Bozkov,Spálov, Riegrova stezska, Semily,

O.den - Ráno ve čtvrtek jsme vyjeli v počtu pěti směr Pardubice. Vystoupili jsme ve stanici Malá Skála, kde jsme si nechali věci na nádraží. Vydali jsme se podél kolejí po pěšině směr na Hrubá Rohozec. Cesta se, ale brzy stratila a tak jsme asi kilometr jeli po louce. Když jsme narazili na cestu, vydali jsme se po ní kolem Rakous až K Hrubému Rohozci. Zámek jsme z dálky viděli, ale cíl naší cesty byl jinde - pivovar v Malém Rohozci. Podjeli jsme most s výpadovkou a vystoupali 3km až k pivovaru, kde jsme okusili nějaké pivko. Nyní jsme začali stoupat po vedlejších cestách ke zřícenině Frýdštejn. Cesta vedla furt nahoru a tak jsme se trochu roztahali a každý přijel do cíle sám. Zříceninu, i když jsme na ni už několikrát byli, jsme si prohlídli, protože výhled z ní je krásný. sjeli jsme prudce dolů do Malé Skály, vyzvedli jsme si věci a šli na pivo. Potom jsme dva jeli do Železného Brodu, kde jsme se přidali k osttním co přijížděli z Ostravy. Tři jeli z Malé Skály ještě na kole až do Lučan, kde jsme se sešli už opravdu všichni. Vyložili jsme si kola z auta a jeli na nich asi 3km po cestě a potom asi 1km vedle nich lesem na chatu Barborka. Tam jsme přespali .

1.den - Ráno jsme vzali kola a vyšlapali pěšky1 km. k rozhledně Bramberk. Udělali jsme foto, nastoupili na kola a jeli do obce Horní Maxov. Začali jsme opět stoupat po cestě k chatě Slovanka s rozhlednou. Chata byla zavřená, a tak jsme aspoň vylezli na rozhlednu  s pěkným výhledem. Ze Slovanky jsme sjeli do Hrabětic a odtud jsme začali opět stoupat 5km. k rozhledně Královka. Tady byl otevřený stánek, ale pro změnu nefungovalo chlazení, a tak jsme byli opět bez občerstvení. Tak jsme pokračovali dále na Novou ouku, kde jsme si dali oběd. Ten se, ale pro tolik lidí hodně protáhl a tak ti co již byli po obědě vyjeli po hřebenovce přes Čihadlo do Josefova Dolu. Menší skupina jela pod hřebenem kolem přehrady Josefův Důl do obce Josefův Důl. Sraz jsme si dali v hospodě Ina, kde jsme se opravdu někteří sešli. Někteří se, ale různě postráceli a tak jsme se domluvili, že do Tanvaldu už dojedeme každý jak chce. Po cestě jsme jeli do Smržovky, kde jsme chtěli navštívit Pivrncovu putiku. Místní nám, ale řekli, že je zavřená, a tak jsme pokračovali do Tanvaldu po cyklostezce. Přijeli, jsme do Tanvaldu, naložili nějaké kola na vozík a šli na pivko. Do odjezdu vlaku jsme kromě pěti byli všichni. Vlakem jsme přijeli do stanice Harrachov, kde jsme pod stanicí asi 200metrů byli ubytováni. Pět opozdilců přijelo dalším vlakem, který jel ovšem jan do Kořenova a oni museli ještě jet asi 6 km . Z toho ovšem 2km pěšky do kopce. Večer jsme jeli do Harrachova do sklárny a do pivovaru na místní pivo.

2.den - Ráno jsme se naložili do vlaku a přejeli jednu zastávku do Kořenova. Odtud jsme vyrazili přes obec Polubný do kopce asi 6km táhlou asfaltkou  do Bukovce. Zde jsme si dali venku pivko a počkali než dojeli poslední kolegové. Sjeli jsme do obce Jizerka a odtud se vydali doprava po zelené do hor 2 km do pořádného kopce. Někteří na kole, někteří pěšky, ale na vrcholu jsme se počkali na Jelení hoře. Odtud už mírně do kopce krásnou krajinou proti proudu Jizery jsme vyjeli na Zelený kámen. Nyní jsme sjeli k restauraci na Smědavě, kde jsme si dali polévku, pivko a pobyli zde nějaký čas. Ze Smědavy jsme stoupali panelkou kolem hory Jizera s krásným výhledem na místo Na Knajpě. Zde jsme se opět počkali a udělali pár společných fotek. Teď jsme sjeli 7km po panelové cestě k bývalé protržené přehradě na říčce Desná, kterou jsme taktéž skoukli. Přejeli jsme kolem přehrady Souš a vystoupali 2km kopec nad přehradu. Udělali jsme fotky u vyhlídky na celé Jizerské hory s přehradou Souš. Po chvíli jsme narazili na cyklostezku a po ní přijeli opět k Bukovci, kde jsme si opět dali pivko a počkali na opozdilce. Nyní jsme sjeli loukou k řece Jizeře a podél ní terénkou sjížděli 7km pod železniční most. Přešli jsme most a naposledy v místním penzionku dali pivko. Teď jsme lesem něco přes kilometr pěšky vyšlapali k chatě Elizabeth. Cesta to byla náročná a museli se i přelízat stromy s kolama. Po večeři jsme chvíli poseděli a pohráli karty a šli spát.

3.den - Ráno jsme se sbalili, naházeli věci do auta a vyjeli na další trasu. Sjeli jsme pěšinou na hlavní cestu z Harrachova a přijeli po ní dolů k Jizeře. Po levé straně řeky jsme uháněli  po cestě mírně z kopce asi 10.km do Pasek nad Jizerou. Cesta uběhla rychle, po asfaltce to bylo jen pár minut. Přejeli jsme po mostě Jizeru a začali okamžitě stoupat do kopce asi 5.km směr Vysoká nad Jizerou. Jelo se hodně pomalu, místy krokem, až jsme přijeli k hospůdce Mexiko. Zde jsme si dali pivko a čekali asi půl hodinky než se všichni sjeli. Vyšlapali jsme ještě 2.km kopec do Vysoké a odtud po vedlejší cestě jsme zase sjížděli 5.km do Roztok u Semil. Odtud po modré značce jsme se vydali po polňačce do Bozkova. V Bozkově jsme si dali výborný oběd i pivko z velkého výběru v perfektní hospůdce Dřevěnka. Udělali jsme společnou fotku u hospůdky a potom už jsme z Bozkova sjížděli asi 8km prudce k Jizeře do Spálova. Odtud jsme jeli po Riesnerově cestě proti proudu Jizery. Cesta byla krásná a pro jízdu cyklistů místy nebezpečná a proto zakázaná. Ale né všichni uposlechli, a tak jeden z nás na to málem doplatil škaredě. Spadl i s kolem do rokle asi 15 metrů, ale zázrakem utpěl jen odřeninami a šokem. Dále jsme opatrně došli do Semil, kde jsme už na kole dojeli na nádraží. Naložili jsme kola a nasedli na vlak směr Ostrava.


.
31.01.2014 14:19:19
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one