Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2013 Kokořínsko - cyklovíkend č.18 - klikni zde

2013 05 cyklovíkend Kokořínsko.jpg
2013 05 1den.jpg
2013 05 1den mapy.jpg
2013 05 cyklovíkend 2den.jpg
2013 05 cyklovíkend 2den mapy.jpg
2013 05 cyklovíkend 3den.jpg
2013 05 cyklovíkend 3den mapa.jpg

Popis dnů a tratí

 

0.den.- Mělník, Říp, Lužec, Soutok Vltavy s Labem,

1.den.- Liběchov,hrad Kokořín, Želízy, Čertovy hlavy,

2.den.- Mšeno, hrad Houska, skalní obydlí Lhotka,

3.den- Poděbrady,

 

0.den.- Příjelo nás ve čtvrtek do Mělníku 8 lidí. Ubytovali jsme se v kempu a vyrazili jsme přes Labe směr hora Říp. Po hlavní cestě jsme jeli mírně do kopce přes obce Cítov 6km a Kostomlaty 11km do Krabčic 14km. Zde jsme se vydali doleva po vedlejší cestě prudce do kopce na Říp. Asi po dvou km už jsme slezli z kola a poslední 1km jsme došli pěšky na vrchol 17km. Na vrcholku jsme se občerstvili pivkem a po prohlídce okolí jsme po červené značce začali po srázu klesat dolů. Chvíli jsme šli pěšky, chvíli na kole , ale po chvíli jsme byli dole. Po dojezdu do obce Ctiněves 20km jsme již jeli po cestě. Přejeli jsme jsme obec Černošek a jeli do Horní Beřkovice 25km. Zde jsme se rozhodli, že pojedeme do Lužce nad Vltavou 31km i když už to bylo mimo mapu. V Lužci jsme si dali polívku a pivo a potom jsme vyrazili směr Mělník. Jeli jsme kolem zooparku, dále přes obec Vrbno 35km a Hořin 38km až do Mělníku. Vyšlapali jsme 2km k hradu a pak se šli kouknout na občerstvení na náměstí. Potom jsmesjeli na do kempu 42km a počkali na ostatní kde se všichni ubytovali.

1.den.- Ráno jsme vyrazili po hlavní cestě směr Liběchov 6km. kde jsme odbočili doprava do obce. V Liběchově jsme odbočili do kopce doprava a jeli do obce Rymáň 9km. V další vesnici Strážnice jsme zjistili, že jedeme špatně a dohodli jsme se pokračovat a jet trasu opačně. Vystoupali jsme do obce Vysoká 13km.a pak dolů přes Janovu ves do Kokořína 16km. Zavolali jsme na hrad a domluvili dřívější prohlídku. Po pivku jsme teda vyrazili na hrad. S podivem to bylo prudce dolů. dva kilometry. Hrad Kokořín jsemsi prohlídli s průvodcem a taky jsme si vylezli na věž. Zpátky na oběd touskaveckým dolem byla pořádná makačka dokopce, ale zato obídek v restauraci Truhlárna byl výborný.20km. Z Kokořína jsme jeli parádním sjezdem do Truskaveckého dolu a dále do Horního Zimoře 26km. Projeli jsme Dolní Zimoř a ž na hlavní cestu do Želíz.29km. Zde jsme se dali doprava po hlavní do Tupadel 31km a po modré jsme se vydali do prudkého kopce do lesa. Jeli jsme nyní terenkou k skalním útvarům Had 33km a Harfenice 34km, které jsme si prohlédli a prolezli. Nyní jsme sjeli opět na silnici v Želízech a dojeli k Čertovým hlavám. Přijeli jsme pod ně a tak třetina se vyškrábala 5OOmetrů dokoce pěšky až k nim.37km. Po prohlídce jsme sešli dolů a mírně z kopce dojeli do Liběchova 40km. Nyní už každý na svou pěst uháněl směr Mělník co nejrychleji. Těsně před kempem jsme si dali pivko v hospůdce a potom už jsme hnedka dojeli do kempu.48km.2.den.- Ráno jsme se vzbudili a posnídali. Potom jsme vyrazili k nádraží, kde jsme si naložili kola do objednaného vagónu. Vlak, ale přijel zpožděný o půl hodiny a po cestě do Mšena ještě něco přidal. Ve Mšeně jsme vyměnili první defekt a pak jsme vyrazili do údolí lesní cestou k Náckové rokli 3km. Cesta byla místy dost promočená, ale kromě dvou pádů se nic moc nestalo. Teda jeden další defekt. Dojeli jsme na silnici 6km a po ní se vydali doprava k restauraci Ráj. Zde jsme se vydali mírně do kopce přes Konrádov do Tubože 11km a nyní doprava pod Housku 13km. Zde už někteří slezli z kola a šli pěšky k hradu Houska. Nakonec šli pěšky skoro všichni. Zde jsme šli na prohlídku a když jsme se vrátili, začalo pršet. Chvíli jsme čekali, že to přejde, ale po chvíli jsme vytáhli pláštěnky a vyjeli jsme nejkratší cestou do Mšena. Za deště jsme sjeli promrzlí k hospůdce Ráj 23km a přestalo pršet.
Nyní jsme vyšlapali pořádný kopec, vyměnili další defekt a dojeli do Mšena na oběd. 27km. Během oběda vydatně pršelo a tak jsme uvažovali, že další část trasy vzdáme. Po obědě přestalo pršet a dokonce vylezlo slunce a tak jsme ihned vyrazili. Chtěli jsme jet po silnici, ale místní nás navigovali špatně, tentokráte do Kokořínského dolu. Cesta to byla ale parádní a my jinzdárně zvládli až na silnici v údolí 33km. Teď jsme začali makat mírně z kopce po cestě do Lhotky 40km., kterou jsme projeli ke skalnímu obydlí.42km. Prohlédli jsme si obydlí s minivýkladem za 15kč a znovu začalo pršet. Nyní, už za deště každý sám jsme uháněli po polňačce směr Mělník. Přes Čepičku 44km loukama nad Mělníkem začalo i bouřit. Proto jsme uháněli do Mělníku a pak kolem nádraží do kempu 50km.


3.den.- Ráno jsme pojedli a rozhodli se, že v tom dešti a zimě nikam nepojedeme. Domluvili jsme oběd o dvě hodiny dříve a taky jsme zajistili místenky na dřívější vlak. Naložili jsme kola na vozík a vlakem zajeli do Poděbrad. Tam jsme šli na oběd a poté do pivovarské restaurace. Ve dvě jsme odjeli vlakem do Kolína a jeli domů.
 
31.01.2014 14:18:07
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one