Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2015 Tiské stěny - cyklovíkend č.20 - klikni zde

cyklovíkend.png
1 den.png
1 den mapa.png
2. den.png
2. den mapa.png
3. den.png

0.den.- návštěva minipivovaru v Ústí a prohlídka Tiských stěn,

1.den.- zříceninavKyšperk, hrad Krupka, lanovka na Komáří vížku,

2.den.- Konigstein, Hřensko, Sněžník,

3.den- Erbenova vyhlídka, Ústí nad Labem,
 

0.den.- Příjeli jsme ve čtvrtek do Ústí nad Labem, kde jsme šli navštívit minipivovar. Po ochutnávce jsme nasedli na autobus a jeli se ubytovat do svých penzionů. Potom jsme si dali sraz a vyrazili na pěší okruh v Tiských skalách. Prohlídka skal trvala skoro dvě hodiny a velký okruh měl asi 5 km. Tím byl ukončen nultý den.

1.den.- Ráno po snídani jsme se sešli ze všech penzionů na hlavní cestě po které jsme museli jet 4km do Petrovic. V Petrovicích jsme uhli na vedlejší cestu a pohodlně dojeli 5 km do Obce Krásný Les. Zde byl původně jistě pěkný zámeček i když dnes jen ubohá poloruina. Z Krásného Lesa už jsme začli stoupat 6 km do Adolfova, kde jsme si chtěli dát občerstvení ( 15 km. ), ale bohužel hospůdka byla zavřená. Nyní jsme jeli 2km po rovině na Habartice, kde jsme uhli po červené na pěšinu přes louku. I když Komáří vížka byla rovně do kopce, my jsme po 1km dojeli na Fojtovickou pláň, odkud jsme jeli po modré z kopce. Cesta začala prudce klesat a myjsme po 3km dojeli ke zřícenině Kyšperk ( 22 km ). Zříceninu jsme si prolezli a potom pokračovali po modré z kopce do Krupky 3km k stanici lanovky. Nyní po žluté jsme jeli na oběd na místní hrad do restaurace Růžový hrádek ( 27 km ) Byl výběr ze tří jídel a opravdu všechna vypadala dobře a taky tak chutnala. Po obědě jsme zajeli k lanovce a nechali se vyvézt na Komáří hůrku. Na Komáří výšce jsme počkali než přijedou všichni, včetně třech draků co jeli nahoru na kole a vydali se přes louku 2,5km dolů opět na Habartice ( 31km ).Nyní jsme jeli 2,5km stejnou cestou co ráno do Adolfova, ale tam jsme zahli doleva do terénu.Nyní jsme jeli 5km terénem, naštěstí z kopce k silnici. Po silnici jsme se vrátili přes Krásný Les 6,5km do Petrovic, které jsme 3km celé projeli až k hranicím ( 48 km ). Zde jsme si dli pivko v restauraci, ktrá byla udělána v letadle. Odtud jsme vyrazili přes louku, kde jsme samozřejmě stratili cestu a tudíž jsme bloudili cestu necestou. Asi po 3km jsme přece jen dorazili k obydlí, podle kterého jsme poznali kde jsme. Z Rájce jsme už jeli po silnici přes kopec do Tisé 3 km, odkud už to byl jen 1km do penzionu ( 54 km ). Večer jsme zakončili povídáním u pivečka.

2.den.- Ráno po snídani jsme přas kopec sjeli do 3km vzdáleného Rajce, kde jsme zahli doprava a po 500 m. doleva na polňačku do Německa. Kousek za hranicemi začalo mírně pršet a začla být i zima. Cesta se sice zkvalitněla a my jsme začali prudce klesat a to už začali i mrznout ruce . Po asfaltce jsme sjížděli 4km. do Bielagrundu ( 8km.) a protože stále pršelo na žádnou prolíčku skal jsme nešli. Projeli jsme prudce Bielatal 4km až jsme sjeli k Labi do Konigsteinu (16km.) Vyšli jsme pěšky do prudkého kopce na pevnost Konigstein, kterou jsme si z venku prohlídli a dali si na hodinku pauzu. Z pevnosti jsme sjeli k Labi a vydali se proti proudu směr Bad Shandau. Jen to šlo sjeli jsme z hlavní cesty a jeli podle vody až jsme přijeli k mostu po kterém jsme přijeli do Bad Shandau (27km). Po cyklostezce jsme nyní jeli 9km do Hřenska, kde jsme se zastavili na jídlo a na pivko. ( 36km ). Zde jsme se rozdělili na skupinky a každý se občerstvil jak chtěl. Potom jsme se trajektem dostali na druhou stranu Labe a jeli stále podle řeky do Děčína. Na dvě skupiny jsme jeli cyklobusem do Sněžníku, kde jsme měli zajištěnouu pozdní večeři v Hříběcí boudě. Ti co měli stále dost sil ještě vyjeli na Děčínský sněžník, ale moc jich nybylo. Ostaní už dojeli 7km po skupinkách do Tisé, kde byl cíl trasy.

3.den.- Ráno jeli už někteří dříve co nejrychleji na vlak do Ústí. Ostatní posnídali a sjeli do Libouchce 4km. Tam jsme jeli chvíli po hlavní, ale po dvou km jsme uhli do leva do Malého Chvojna. Přejeli jsme po okreskách Velké Chvojno a začali jsme stoupat do Arnultovic (11km). Po dalších 3,5km jsme se dostali do Chuderova, kde jsme narazili na zelenou značku. Jeli jsme přes Kozí stráň a museli jsme sesednout z kola, protože cesta dost stoupala. Po 1 km jsme vyšlapali kopec a dál jsme dojeli na Erbenovou rozhlednu. Po pokáchání výhledem do okolí jsme prudce sjeli 600m do Dobětic, kde jsme narazili na cestu do Ústí nad Labem. Přejeli jsme celé Ústí až jsme dojeli do Rybářské bašty v Střekově (26km). Zde jsme pojedli naložili kola a šli asi 2km na nádraží odkud jsme jeli přes Kolín domů.
 

07.12.2016 10:27:14
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one