Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company

2017 Český Ráj - cyklovíkend č.22 - klikni zde

0 den.jpg
1 den a.jpg
1 den b.jpg
2 den a.jpg
2 den b.jpg
3 den a.jpg
3 den b.jpg
0 den - Bakov nad Jizerou, Zvířetice, Drábské světničky
1 den - zřícenina Valečov, hrad Kost, Trosky, Hrubá skála
2 den - Malá skála, Besedice, zřícenina Roštejn, Jinolice,
3 den - zřícenina Bradlec, hrad Kumburk, Nová Paka,


0. den - Ve čtvrtek  vyjela první skupina do Bakova nad Jizerou a šla navštívit místní zříceninu Zvíetice.Hrad jsme si prohlédlia vylezli na zachovalou věž sloužící jako rozhledna. Po prohlídce zříceniny, nám přijeli kola a taky další skupina. Nasedli jsme na kola a jeli do Kláštera nad Jizerou, kde jsme si v pivovarské restauraci ve Skále dali oběd . Restaurace je opravdu ve skále a je dobřeji navštívit. Teď už obě skupiny spolu jsme jeli přes Mnichovo Hradiště a přes Březinu do Příhraz na ubytování do chat. Celkem jsme ujeli asi 22km. Po ubytování jsme se rozhodli , že si prolezeme Příhrazské skály. Prolezli jsme Drábské světničky po skalách a potom se vraceli po obtížné cestě asi 6km  do Příhraz. Večer jsme se sešli v hospůdce i s těmi co přijeli jako poslední vlakem.
1.den - Ráno jsme vyrazili po snídani přes Březinu na zříceninu Valečov. Tam jsme si ji prohlédli s průvodcem a asi hodinku se zdrželi. Následně jsme vyrazili teréní cestou po Českém Ráji . Po písčité cestě jsme projeli kolem Komárovského rybníku do Brandéže a do Srbska. Nyní po silnici jsme dojeli do Podkosti s hradem Kost. Ochutnali jsme dvě pivka s místního minipivovaru a zdrželi se tu chvili.  Z hradu jsme se rozhodli jet opět terénkou po modré značce do obce Libošovic, kde jsme si dali na oběd ryzoto. Rýže s masem a to bylo vše. V obchodě jsme si dokoupili hrášek a kukuřici a jakž takž jsme jidlo uvedli do poživatelné podoby. Z Libošovic jsme se vydali do pořádného stoupání na Trosky. Trosky jsme si prohlédli a poseděli u višňového piva. Z Trosek už se odjíždělo po skupinkách  a každý podle vlastního uvážení . Sjeli jsme kopec dolů a opět jsme vystoupali na Hrubou skálu, kde byla poslední přestávka na zámku s pěknými výhledy. Přejeli jsme Bukovinu a lesem jsme  klesali z hřebenu do údolí směrem na Příhrazy. Přejeli jsme obec Olešnici a po okreskách jsme přijeli přes Skokovy do Příhraz. Do kempu se postupně sjížděli samostatné skupinky v různých časech. Večer jsme poseděli před chatkama a trochu se odreagovali po 55km trasy.
2.den - Ráno jsme jeli  do Žďáru a přes Přepepře do Turnova. Nevjeli jsme do města, ale proplétali jsme se okrajem města po polích do Malého Rohozce. Okusili jsme místní pivo ve zdejším pivovaru a dali si malou pausu. Sjeli jsme k řece Jizeře a navštívili Dlaskuv statek s lidovou architektůrou.  Projeli jsme osadu Loužek a vyšlapali 4km kopec doobce Besednice. Tam jsme měli domluvený gulášek s chlebem  na oběd  a opravdu neměl chybu. Všichni si pochutnali. Po obědě jsme se dali z kopce dolů přes obec Loučky 6km na Roštejn. Skalní hrad jsme si celý prolezli a zdrželi se asi hodinku. Po prolezení sklaních zbytků jsme se občerstvili v podhradní hospůdce.   Nyní jsme začali mírně stoupat  asi 8km do Rovenska pod Troskami. Objeli jsme Trosky a nyní začali klesat do Újezdu pod Troskami. Z Újezdu se už někteří vydali  nejkratší cestou do kempu, ale někteří se ještě jeli projet  přes pořádný kopec Pařezká Lhota . Potom už jsme sjeli do Jinolic do kempu, kde jsme se ubytovali. Po večeři se někteří ještě šli projít po Prachovských skalách. Večer jsme ukončili v místních hospůdkách.
3.den - Ráno jsme vyrazili přes Jinolice do Železnice. Projeli jsme přes náměstí ven z obce do Bradlecké Lhoty. Projeli jsme Lhotou a sesdli z kola, protože cesta začala prudce stoupat po polňačce do lesů. Asi po dvou kilometrech tlačení jsme v lese navštívili zříceninu Bradlec. Ti co píchli zalepili duši a počkali až se všichni vrátili ze zříceniny. Vyjeli jsme z lesa na vrcholu a po cestě jsme pokračovali po hřebeni. Přijeli jsme před hrad Kumburk a opět vytlačili kola k hradu. Naštěstí to bylo sotva kilometr.  Z hradu byly nádherné výhledy, protože to je jedno z nejvyšších míst Českého Ráje.  Nyní už jsme prudce sjížděli lesní cestou do Nové Paky. V místních pivních sklepech jsme si vyzkoušeli Novopacké piva a chvíli poseděli. Vydali jsme se na poslední cestu do Staré Paky, kde jsme poobědvali, naložili kola na auto a nasedli na vlak.
.
.
07.12.2017 16:39:41
kalousek.roman
Klikni na obrázek
web - Otto Kalousek -
Orbis_Pictus.pdf  1.16MB
klikni zde
Jánský vrch
Pravčická brána
Velká Amerika
Český Šternberk
Zámek Ratibořice
Hrad Landštejn
Zámek Litomyšl

 Vranov nad Dyjí
Web-design by Roman Kalousek & Michaela Kalousková company
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one